2. - Балкани
  3. Швеция срази Сърбия с 3:1 и ще срещне Англия на полуфинала

Швеция срази Сърбия с 3:1 и ще срещне Англия на полуфинала

Домакинът Швеция победи Сърбия с 3:1 и се класира на второто място в група „А” на европейското първенство за младежи. Любопитното в срещата е, че и четирите гола паднаха през първото полувреме, а „плавите” завършиха мача с 9 души. Така Сърбия остана на третото място в група с 2 точки, а шведите събраха 6 т. На полуфинала Швеция ще играе с тима на Англия, който зае първото място в група „А”.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута, когато Маркус Берг засече центриране от ляво. Седем минути по-късно главния рефер отсъди дузпа в полза на скандинавците, след като Томович и Емир Байрами се сблъскаха в наказателното поле. Зад топката застана Берг, който много хладнокръвно направи резултата 2:0, а това бе петото му попадение в турнира.

В 27-ата минута Сърбия отговори с опасен изстрел с глава на Гойко Качар, но вратарят на домакините Далин изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар отново Качар се извиси над всички в наказателното поле и с глава разстреля стража на шведите. В ответната атака играчите на Швеция отново възстановиха преднината си от два гола. Тойвонен бе изпуснат от защитата на сърбите и с много техничен изстрел направи резултата 3:1.

В последната минута на първото полувреме Томович получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена. В 69-ата всичко за Сърбия свърши, след като Никола Петкович удари Тайвонен и получи директен червен картон.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.