2. - Балкани
  3. Васлуй с победа в Румъния

Васлуй с победа в Румъния

Три срещи се изиграха от предпоследния 33-и кръг в румънския футболен елит.

Васлуй, в който играе българският халф Станислав Генчев, записа успех в последния кръг на шампионата при домакинството си на Рапид (Букурещ). Единственото попадение в мача падна в 35-ата минута, а негов автор бе Бурдухан.

Васлуй заема 8-а позиция в подреждането с 54 точки, а Рапид е място по-нагоре със същия актив.

Фарул Константа победи Газ Метан с 2:0. Герлме откри резултата в 27-ата минута, а Войкулет направи 2:0 в 38-ата. Фарул изпада от румънския елит, а шансовете за спасение на Газ Метан са нищожни.

Поли Иаси и Глориа Бузау не се победиха, завършвайки 1:1. След нулево първо полувреме Брату даде преднина на домакините в 52-ата минута, но само 2 по-късно Гуейе възстанови равенството. Това равенство най-вероятно ще задържи Поли Иаси сред най-добрите в страната, докато Глориа заема 12-ата позиция в надпреварата.

Утре са срещите Отелул Галати – Аргес, Динамо (Букурещ) – Брасов и Тимишоара – Униреа Урзицени.

Униреа е лидер в класирането с 66 точки, пред Динамо с 65 и Тимишоара с 61.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.