2. - Балкани
  3. Виляреал тресна Панатинайкос в Гърция с 2:1 и се класира за 1/4 финалите

Виляреал тресна Панатинайкос в Гърция с 2:1 и се класира за 1/4 финалите

Отборът на Виляреал победи Панатинайкос с 2:1 в Гърция, в мач-реванш от 1/8 финалите на Шампионската лига. Мачът бе изключително динамичен, като предостави невероятно зрелище на публиката. Резултатът бе открит от Ариел Ибагаса в 49-ата минута, а Манцолис изравни в 55-ата. Победният гол отбеляза Йоренте в 70-ата минута.

Отборът на Виляреал победи Панатинайкос с 2:1 в Гърция, в мач-реванш от 1/8 финалите на Шампионската лига. Двубоят бе изключително динамичен и предостави зрелище на публиката. Резултатът бе открит от Ариел Ибагаса в 49-ата минута, а Манцолис изравни в 55-ата. Победният гол отбеляза Йоренте в 70-ата минута.

Срещата започна много оспорвано, като домакините бяха много дейни в търсене на попадение в мрежата на Виляреал. Гостите от Испания приеха играта в собствената си половина и търсеха гол на контраатака. Опасни удари на Карагунис и Манциос бяха спасени с вещина от Диего Лопес. Играчите на „жълтата подводница” се опитваха с удари от далеч на Нихат и Роси. Играта бе много динамична, но двата тима така и не успяваха да си отбележат попадение. Така, първата част завърши без голове - 0:0.

Втората отново започна динамично, но вече бе много по-интересно. В 49-ата минута, след страхотна атака, Ариел Ибагаса със страхотен удар изведе испанския отбор напред.

В 55-ата минута Панатинайкос изравни. След центриране от корнер, Манциос се извиси над защитата на Виляреал и взриви трибуните с чудесен гол. Стадионът наистина изригна след гола, тъй като от всички страни бяха запалени факли, които направиха обстановката на терена невероятна.

Играчите на Пао, окрилени от попадението, се впуснаха в безспирни атаки, които доведоха до няколко опасни удара в очертанията на Лопес. При една от контраатаките на Виляреал Ариел Ибагаса намери с чудесен пас Йоренте, който овладя кълбото и с безпощаден шут направи резултата 2:1. След попадението играчите на Панатинайкос тръгнаха вабанк, тъй като се нуждаеха от две попадения, за да отстранят Виляреал. Манциос и Спирополус имаха възможност да изравнят, но направиха непростими пропуски.

Виляреал успя да укроти натиска на домакините и не позволи на Панатинайкос да отбележи изравнително попадение. В края на срещата играчите на Мануел Пелегрини имаха шанс за трети гол, но гръцката защита се справи.

След тази победа играчите на Виляреал се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига.

*Видео от осминафиналните срещи реванш в Шампионската лига можете да видите ТУК

*Повече снимки от мача може да видите ТУК

Панатинайкос – Виляреал 1:2
0:1          Ибагаса 49’
1:1          Монцолис 55’
1:2          Йоренте 70’

Панатинайкос: Галинович, Нилсон, Видра, Сариейел, Вавриняк, Силва, Симао, Карагунис, Габриел, Салпиджис, Монцолис;

Виляреал: Лопес, Анхел, Фуентес, Леал, Капдевила, Касорла, Сена, Егуен, Ибагаса, Роси, Нихат;

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.