2. Барселона
  3. Барса срещу Милан или Байерн на финала на "Ауди къп" (видео)

Барса срещу Милан или Байерн на финала на "Ауди къп" (видео)

Каталунците победиха с дузпи бразилския Интернасионал в първия двубой от четиристранния турнир

Отборът на Барселона победи бразилския Интернасионал в мач от четиристранния приятелски турнир „Ауди къп”, който се провежда на стадион „Алианц Арена” в Мюнхен.

В надпреварата участват още домакините от Байерн и италианският гранд Милан.

Каталунците стигнаха до успеха след изпълнение на дузпи, като в редовното време срещата завърши при резултат 2:2.

Полузащитникът Тиаго Алкантра откри резултата в полза на „блаугранас” още в 15-ата минута, но десет минути след почивката Ней възстанови равенството.

Барса отново излезе напред в 63-ата минута с гол на Джонатан дос Сантос, но пет минути преди края на срещата Дамиао изравни за втори път и по този начин двата тима трябваше да определят кой ще отиде на финала с изпълнение на дузпи.

При наказателните удари каталунците показаха по-точен мерник и здрави нерви и в крайна сметка надделяха с 4:2 при изпълненията от бялата точка.

По този начин отборът, воден от Пеп Гуардиола, ще чака изхода от срещата между Байерн и Милан, която е с начален час 21:45, за да разбере срещу кой тим ще се изправи във финалния двубой на „Ауди къп”.

Това е второ издание на турнира, като първото, през 2009 година, бе спечелено от домакините.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!