3. 12 тройки помогнаха на Маями за разгром над Сан Антонио

12 тройки помогнаха на Маями за разгром над Сан Антонио

Вижте всички резултати от НБА

Маями подложи Сан Антонио на "дъжд" от точни стрелби от зоната за три точки за разгромната победа със 120:98 в най-интересния мач от програмата за вторник вечер в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Изключителното постижение при 12 от 16 тройки удари Спърс във второто полувреме.

Не всичко изглеждаше толкова добре за звездния тим на Маями преди началото на третата четвъртина на мача. Отсъствието на гарда Дуейн Уейд и дефицитът от 14 точки сочеха към четвърта поредна загуба за Маями, но тогава се разиграха ЛеБрон Джеймс, Крис Бош и Майк Милър. Играчите на Хийт започнаха да избягват полето под коша и стреляха рисково за съкращаване на разликата от зоната за три точки, благодарение на което Джеймс завърши мача с 33 пункта, а Бош добави още 30. Милър, който севъзстанови наскоро от операция против херния, вкара само 18 точки, но при феноменалните шест от шест стрелби от разстояние.

Прекрасната игра на офанзивната тройка на Хийт помогна на феновете да забравят неочакваната серия от загуби срещу отбори като Денвър, Голдън Стейт и Лос Анджелис Клипърс. Това се случи пред очите на Уейд, който изгледа мача от пейката с контузия в стъпалото навръх юбилейната си 30-а годишнина.

"Нямаше как да разочаровам моето момче на неговия рожден ден. В голяма част от мача се чувствах така, все едно бях взел хапче за сън. Чувствах умора и не се справях добре. След това обаче успях да вляза в ритъм и изнесох прекрасна трета четвъртина", заяви Джеймс, след като Маями влезе в неочаквано добра серия от 4:0 победи без Уейд.

В друг мач от вечерта Карлос Буузър вкара 26 точки в първото полувреме при победа на Чикаго със 118:97 над Финикс. Той завърши мача с личен рекорд за сезона от 31 точки, след като вкара 12 от 15 изстрела през първите две части, а след това стана автор на осем точки в серия от 12 поредни за отбора му. С това Булс отвориха разлика от 20 точки и спечелиха рано мача.