3. 40 точки на Новицки не бяха достатъчни на Далас

40 точки на Новицки не бяха достатъчни на Далас

Юта Джаз победи шампиона Далас Маверикс със 123:121 след три продължения в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Юта Джаз победи шампиона Далас Маверикс със 123:121 след три продължения в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Ал Джеферсън вкара 28 точки и взе 26 борби за успеха на домакините, които прекъснаха серия от седем поредни загуби от тексаския си съперник. Гордън Хейуърд се отличи с 24 точки, а Девин Харис добави 23 точки. Дирк Новицки беше лидер за гостите с 40 точки и 9 борби. Джейсън Тери реализира 27 точки, но Далас допусна втора поредна загуба в първенството. Краят на редовното време дойде при 89:89, като Новицки пропусна да донесе успеха с опит от тройката със сирената. Германецът обаче се реваншира с тройка 3,9 секунди преди края на първото продължение за 105:105. Втората част от допълнителното време завърши 111:111, а в третото продължение Юта дръпна с 5 точки минута преди края и не допусна обрат.

Леброн Джеймс наниза 37 точки за Маями Хийт, включително и последните 17 за отбора си при успеха със 101:98 над домакина Ню Джърси Нетс. Гостите наваксаха пасив от 13 точки от третата част и за първи път поведоха 51 секунди преди края при 97:96, за да стигнат до десета поредна победа над съперника. Крис Бош допринесе с 22 точки и 15 борби за Маями. Крис Хъмфрис вкара 29 точки за домакините, а МарШон Бруукс добави 24.

Шарлът записа негативен клубен рекорд, след като допусна 17-а поредна загуба в лигата при 67:75 като домакин Ню Орлиънс. Гостите спечелиха, въпреки че реализираха едва 34 процента успешна стрелба от полето. Грейвис Васкес вкара 20 точки, а резервата Карл Ландри завърши с 14 точки и 12 борби. За домакините единствен на ниво беше Джералд Хендерсън с 27 точки.

Лидерът в НБА Чикаго допусна домакинска загуба с 84:87 от Вашингтон. Кевин Серафин се отличи с 21 точки и 13 борби за столичани, а Джон Уол допринесе с 16 точки. Ричард Хамилтън с 22 точки беше лидер за домакините, от чийто състав заради контузии отсъстваха звездите Дерик Роуз и Луол Дън.

Сан Антонио отнесе домакина Голдън Стейт със 120:99 и изведе начело в класирането на Западната конференция. Резервата Гари Нийл беше най-резултатен са успеха със 17 точки. Тиаго Сплитер вкара 15, а Тим Дънкан добави 13 за победата. Нейт Робинсън наниза рекордните си за сезона 30 точки, а Клей Томпсън завърши с 29 точки, но и това не помогна на Голдън Стейт.