3. 47-а поредна победа у дома за Голдън Стейт в мач с безпрецедентнтите 37 тройки

47-а поредна победа у дома за Голдън Стейт в мач с безпрецедентнтите 37 тройки

Хюстън надделя със 102:98 над Бостън и прекъсна серията от 14 последователни домакински победи на съперника

Шампионът Голдън Стейт продължи рекордната си победна серия като домакин в НБА на 47 мача, след като надделя със 128:112 над Портланд. Двубоят се превърна в надстрелване от дистанция, в което двата състава реализираха безпрецедентните в мач от лигата общо 37 тройки. Клей Томпсън беше най-резултатен за победителите с 37 точки, а Стеф Къри добави 34, като двамата вкараха общо 15 тройки, а Томпсън се присъедини към Къри като единствените играчи с по повече от 200 тройки във всеки един от последните четири сезона. Дреймънд Грийн допринесе със 17 точки, 13 борби и 7 асистенции, а лидерът Голдън Стейт записа 58-и успеха в 64 мача, 29 от които в "Оракъл Арина".

Седем играчи на Портланд завършиха с двуцифрен актив, но най-резултатен беше Си Джей МакКълъм с 18 точки. Резервата Майърс Ленърд пък записа "дабъл-дабъл" с 10 точки и 13 борби.

Хюстън надделя със 102:98 над Бостън и прекъсна серията от 14 последователни домакински победи на съперника. Джеймс Хардън беше най-полезен за успеха на гостите с 32 точки, а Дуайт Хауърд допренесе с 12 точки и 12 борби. Айзия Томас беше лидер на Бостън с 30 точки, а Джаред Сълинджър се отчете с 24 точки и 12 борби, но това не беше достатъчно.

Горан Драгич вкара рекордните си за сезона 26 точки, а Джош Ричардсън за първи път реализира 22 точки в мач от НБА при успеха на Маями над домакина Чикаго със 118:96.
Гостите изковаха шестата победа в последните си седем мача последната четвърт, която спечелиха с 34:15. Пау Гасол беше близо да "трипъл-дабъл" за домакините, като завърши със 17 точки, 12 борби и 9 асистенции.

Шарлът постигна шеста поредна победа след 118:103 над гостуващия Детройт. Марвин Уилямс беше най-резултатен за успеха с 22 точки, а Никола Батюм допринесе със 17 точки и 11 асистенции.

С тройка на Рики Рубио 2 десети от секундата преди края Минесота се наложи над домакина Оклахома Сити с 99:96. Рубио завърши с 13 точки и 12 асистенции, а гостите прекъснаха серия от десет поредни поражения от съперника. Кевин Дюрант беше най-добър в мача за домакините с 28 точки.

Ланс Стивънсън наниза рекордните в кариерата си 33 точки и помогна за успеха на Мемфис над гостуващия Ню Орлиънс със 121:114 след продължение. Мат Барнс допренесе с "трипъл-дабъл" след 26 точки, 11 борби и 10 асистенции. Джру Холидей беше лидер за гостите с 34 точки и 10 асистенции, а Антъни Дейвис завърши с 25 точки и 13 борби. Редовното време завърши 99:99, след като домакините пропиляха аванс от 75:66 от началото на четвъртата част, а Стивънсън пропусна да донесе успеха със сирената. В добавеното време, обаче, Мемфис набързо дръпна със 106:101 и не допусна обрат до края.

Крис Пол се отличи с 24 точки и 15 асистенции, а Лос Анджелис Клипърс се справи с гостуващия Ню Йорк със 101:94.