3. Академик Бултекс вдигна Купа Плевен

Академик Бултекс вдигна Купа Плевен

Левски се пребори за бронзовите медали

Академик Бултекс 99 грабна първа купа за сезона, макар и в приятелски турнир.

Отборът на Асен Николов спечели надпреварата в Плевен, след като на финала победи Черно море с 86:79 (23:24, 15:15, 20:18, 28:22). Така пловдивският тим взе реванш за загубата си от моряците в плейофа на миналото първенство.

Срещата започна равностойно, като във втората четвърт Академик Бултекс 99 се откъсна с 6 точки, но не успя да задържи аванса. Упражнението се повтори по-късно в мача, но варненци отново съумяха да възстановят равновесието.

Чак в 4-та минута на последната четвърт студентите успяха да дръпнат, със серия от 11:0 и аванс от 9 точки. До края те държаха съперника си на безопасна разлика и заслужено триумфираха в турнира.

Мануел Джонсън бе най-полезен за победителите с 19 точки, 5 борби и 2 асистенции. Той стана и MVP на турнира.

Васил Бачев направи поредния си силен мач и добави 15 точки, а с по 11 точки се отличиха Шакир Смит и Васил Михайлов.

За Черно море Симеон Илиев изнесе много силен мач като завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 10 борби. 18 точки, 6 овладени топки и 5 асистенции записа Цветослав Острев.

В мача за третото място пък Левски срази домакина Спартак Пл със 105:79.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича