3. Академик Пд не издържа срещу Сигал в Балканската лига (ВИДЕО)

Академик Пд не издържа срещу Сигал в Балканската лига (ВИДЕО)

Най-резултатен за българския тим стана Неманя Бешович с 12 точки

Академик Пловдив загуби със 74:78 от Сигал Прищина в Балканската лига. Мачът се игра в зала "Колодрума" и предложи голяма драма в края. Само преди два дни Сигал победи с точка и Берое в Стара Загора.

В игра за Академик се завърна Робърт Георгиев, който беше месеци извън терена заради тежка контузия.

Успехът на Сигал почти класира отбора за следващия етап като тимът е с пет поредни победи в група Б.

Гостите поведоха в началото и въпреки че Академик се окопити бързо, спечелиха първата четвърт с 15:10. Във втория период мачът остана равностоен, но косоварите запазиха преднината си, а на полувремето резултатът беше 36:32 за Сигал.

Нещата не се промениха много в третата част, а Академик успя да съкрати изоставането си само до една точка в края на периода. Пловдивчани успяха да направят серия от 6-0 в последната част и да поведат за първи път, след което последва размяна на водачеството. Две минути преди сирената отново имаше равенство - 72:72, но Сигал показа здрави нерви и в решителните моменти гостите вкараха от наказателната линия.

Най-резултатен за Академик стана Неманя Бешович с 12 точки, а Томислав Минков добави 11, с двуцифрен актив завърши и Николай Титков с 10. За Сигал най-резултатен стана Дейшон Бърк с 21 точки.