3. Академик Пловдив прати серията за бронза в трети мач (ВИДЕО)

Академик Пловдив прати серията за бронза в трети мач (ВИДЕО)

Пловдивчани спечелиха втората среща у дома и изравниха серията срещу Балкан

Академик Пловдив прати серията за бронза с Балкан Ботевград в трети мач, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.

Пловдивчани спечелиха мач номер 2 у дома със 72:59 и изравниха резултата на 1-1 победи.

Третият мач е на 23 май в „Арена Ботевград“, отново пред публика.

Първото полувреме бе изключително равностойно, като едва последните 30 секунди преди почивката с две тройки на Джахи Карсън и Николай Николов домакините поведоха с 6 точки.

Пловдивчани излязоха по-концентрирани и мотивирани за успеха през второто полувреме и след слабо резултатни две четвърти спечелиха победата.

Домакините методично трупаха аванс, който към края на последния период достигна 20 точки.

Четирима от играчите в състава на Йордан Янков вкараха по повече от 10 точки.

Със 17 точки се отличи Николов, а Обрад Томич вкара 15. Сърбинът добави и 11 борби.

По 11 записаха  Йере Вучица Карсън и Васил Бачев.

За Балкан единствени с двуцифрен точков актив бяха капитанът Димитър Димитров и Сияни Чеймбърс.

Националът завърши с 15 точки, а американският гард вкара 11. С 8 и 10  борби се отличи Дарко Балабан.