3. Академик се справи с лекота със Спартак

Академик се справи с лекота със Спартак

Най-резултатен с 15 точки и 9 борби домакините бе Томислав Минков

Академик Пловдив се върна на победния път в Националната баскетболна лига. След загубата от Черноморец преди седмица, днес тимът надви убедително Спартак Плевен на свой терен - 87:58. Домакините доминираха през цялото време, но голямата разлика се получи най-вече през първото полувреме.

Успехът беше четвърта за Академик, като тимът има и три поражения, а още в сряда гостува на Балкан в Ботевград. Спартак пък остава на дъното в класирането с шест загуби до момента, като в следващия кръг приема Ямбол.

Най-резултатен с 15 точки и 9 борби за домакините бе Томислав Минков, по 14 точки вкараха Робърт Георгиев и Антъни Гуджино, а 12 точки добави Мартин Сотиров.

За Спартак над всички с 24 точки бе Николай Маринов, който има и 8 борби. Любен Пасков се отчете с 10 точки и 7 асистенции.