3. Акамедик разби Черно море Тича във Варна (ВИДЕО)

Акамедик разби Черно море Тича във Варна (ВИДЕО)

В мач от XV кръг на НБЛ

Академик Пловдив победи Черно море Тича като гост във Варна в среща от 15 кръг на НБЛ.

Пловдивчани победиха варненци с 83:65 като за първи път от началото на сезона бяха в пълен състав с всички налични баскетболисти.

Пловдивчани спечелиха първата четвърт с 22:19, а втората приключи след категоричното 24:13 за момчетата на Йордан Янков.

В третата четвърт Академик отново успя да победи с точка - 17:16, а последната четвърт приключи след 20:17 за пловдивчани.

Най-резултатни за пловдивчани станаха Васил Бачев и Тони Гуджино с по 15 точки, а Робъртс Фрейманис добави 13.  С 12 точки се отличи Неманя Бешович.

За Черно море най-резултатен бе  Цветомир Куртев със 17 точки. Той влезе като резерва, но остана единствен с двуцифрен точков актив за своя тим.

Следващият мач на Академик е на 29 януари - домакинство на Ямбол. На 2 февруари „моряците“ приемат Балкан.