3. Алан Айверсън: Съдиите ядосаха Рашийд и това бе фатално за Сан Антонио

Алан Айверсън: Съдиите ядосаха Рашийд и това бе фатално за Сан Антонио

Рашийд Уолъс бе феноменален. Съдиите го ядосаха с отсъждането на технически фаул, а от това си изпати Сан Антонио. Това заяви новата звезда на Детройт Пистънс Алан Айверсън след победата на тима му с 89:77 като гост на Сан Антонио Спърс.

"След случката с техническия фаул Рашийд стана много агресивен и поведе отбора към победата. Този мач бе много важен за нас. Искахме да си докажем, че можем да се справим срещу силните отбори и го направихме", добави Айверсън.

"Буталата" победиха големия си съперник от преди няколко години в собствената му зала, като направиха невероятно второ полувреме. Пистънс изоставаха с 5 точки на полувремето, но след това успяха да обърнат мача и спечелиха безапелационно.

Уолъс отбеляза 19 точки, 17 от които в последните 15 минути от двубоя. "Знаех какво да очакваме от тази среща и вътрешно имах нагласата, че трябва на всяка цена да спечелим, особено срещу нашите "приятели" от Спърс", заяви ексцентричният Уолъс.