3. Асен Николов: Дори не съм си мечтал да имам Димитров в отбора

Асен Николов: Дори не съм си мечтал да имам Димитров в отбора

Целите ми вече са много по-високи, допълни спецът

Академик Бултекс грабна блестяща победа срещу гостуващия Балкан с 80:70 (26:15, 21:19, 10:20, 23:16) и показа, че тепърва влиза в играта за призовите места в шампионата на Виваком НБЛ.

Отлично се включиха новите попълнения Митко Димитров и Никола Маравич, които внесоха нужната увереност в подкошието и бяха най-резултатни за победителите. Треньорът на победителите Асен Николов бе не само щастлив от победата, но и развълнуван заради двамата нови баскетболисти.

„Беше оспорван мач. Изиграхме много добро първо полувреме, но в третата четвърт прибързвахме с решенията и позволихме Балкан да изравни. В последната част се поправихме и спечелихме заслужено с добра защита в края.

Димитров и Маравич се включиха отлично. За Митко не съм си мечтал да го имаме при нас на този етап, Маравич го искаме от два сезона и преди също сме му отправяли оферти.

С тези нови попълнения лично моите цели стават по-големи – искам да сме в четворката на всички турнири, в които участваме”, заяви старши-треньор на Академик Бултекс 99.

Димитров пък сподели, че не е в най-добрата си форма и за това не е очаквал да се включи толкова успешно в новия си тим.

„Щастлив съм от победата срещу труден съперник. Чувствам се отлично отново тук, надявам се сега да остана по-дълго време. Не съм очаквал да направя такъв повторен дебют, тъй като не съм в най-добрата си форма.

От доста време нямах толкова игрови минути и на моменти имаше умора, която се надявам в бъдеще да изчезне. Трудно ми е да направя сравнение с отбора от миналия сезон, защото само от 2 дни съм тук, но и в двата случая започвам с победи и се чувствам страхотно”, заяви Димитров.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича