3. Атланта и Мемфис спечелиха дербитата на кръга в НБА

Атланта и Мемфис спечелиха дербитата на кръга в НБА

Вижте резултатите от НБА

Атланта Хоукс победи Чикаго със 107:99 в дерби на Източната конференция на НБА, като Кайл Корвър направи личен рекорд със 7 успешни тройки за Ястребите и тяхната 12-а поредна победа в първенството. Ал Хорфорд вкара 22 точик и взе девет борби, а въпросните 12 победи са най-дългата позитивна серия в историята на клуба. Пол Милсъп добави 16, а Джеф Тагю се отличи със 17 точки и 11 асистенции.

След като стартираха със 7-6 в първите 13 мача, сега Ястребите могат да се похвалят с 26 победи от 28 мача, както и снай-добрата атака и най-стабилна защита. Другото впечатляващо за отбора е, че приключва първата половина от редовния сезон с победи в две последователни гостувания на другите претенденти зачелото на Изток- Торонто и Чикаго. За домакините от щатаИлинойс Дерик Роуз вкара 23 точки, добави 10 асистенции и взе 8 борби.

Тоталният фаворит на Запад- Голдън Стейт, също не прости на Хюстън при визитата си и го срази със 131:106. Стивън Къри и Клей Томпсън вкараха по 27 точки всеки, а по традиция Воините направиха най-сериозната си преднина и изковаха победата през третата част на мача. Те водеха с 5 точки на почивката, а в третата вкараха 38, от които 15 на Къри. Така лидерите на Запад влязоха в четвъртия период с 22 точки аванс.Дуайт Хауърд, който пропусна предишните два мача на отбора си, сега се отличи с 23 точки и 10 борби за победителите. В същото време водещият реализатор на Лигата Джеймс Хардън заби само 11.

Портланд, водач в Северозападната дивизия с 30 победи и 11 поражения, отстъпи с 98:102 при визитата си на Мемфис. Зак Рандолф вкара 20 точки и спечели 15 топки под кошовете, а Бено Удрих вкара два решителни коша в заключителните минути на мача за Гризлис, които водят в Югозападната дивизия с 29/11.Деймиън Лилард вкара тройка за Мемфис за 95:93 1.06 минути преди края на мача, а Удрих с точна стрелба в следващата атака даде успокоителна преднина на домакините. За гостите от ПортландЛаМаркъс Олдридж вкара 32 точки, а Уесли Матюс- 25. Поражениетоувеличи серията на Трейлблейзърс на три поредни.

Лос Анджелис Клипърс, 2-и в Тихоокеанската дивизия, постигнапобеда със 117:108 над Сакраменто като гост. Блейк Грифин реализира 18 от 30-те си точки през второто полувреме, а Мат Барнс завърши с 26. Крис Пол добави 12 и подаде 9 завършващи паса, докато макар и от резервната скамейка Джамал Крофорд наниза 13. Сакраменто е във втората половина на Западната конференция с 16 победи от 40 мача.

Тази нощ се изиграха осем мача от програмата на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Резултатите:
Сакраменто Кингс – Лос Анджелис Клипърс 108:117 (28:28, 24:24, 26:31, 30:34)
Денвър Нъгетс – Минесота Тимбъруулвс 105:113 (25:37, 34:19, 24:29, 22:28)
Мемфис Гризлис – Портланд Трейл Блейзърс 102:98 (30:23, 30:19, 18:28, 24:28)
Бруклин Нетс – Вашингтон Уизардс 90:99 (26:23, 25:27, 19:27, 20:22)
Чикаго Булс – Атланта Хоукс 99:107 (16:24, 23:24, 28:28, 32:31)
Хюстън Ротекс – Голдън Стейт Уориърс 106:131 (31:31, 28:33, 21:38, 26:29)
Детройт Пистънс – Филаделфия Сиксърс 107:89 (31:21, 25:16, 25:25, 26:27)
Шарлот Хорнетс – Индиана Пейсърс 80:71 след продължение (17:21, 20:19, 13:11, 18:17)