3. Атланта продължава победната си серия след труден мач срещу Филаделфия

Атланта продължава победната си серия след труден мач срещу Филаделфия

Ал Хорфорд отбеляза 23 точки за победата на Атланта с 91:85 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Ал Хорфорд отбеляза 23 точки за победата на Атланта с 91:85 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Той изравни резултата, след като Хоукс загубиха 21 точки преднина и сдадоха за първи път лидерството в мача, което помогна на отбора да се възстанови бързо от шока и да спечели рекордната си 19-а поредна победа. Атланта водеше с 21 точки през първото полувреме, но Сиксърс направиха страхотна серия в третата четвъртина и настигнаха своите конкуренти. Само три минути преди финалната сирена на мача Нерленс Ноел разтърси таблото със забивка и Филаделфия поведе с 83:81, но Хорфорд изравни. Последва кош на Денис Шрьодер от зоната за три точки и Хоукс повече не погледнаха назад. Дарил Огъстин отбеляза 28 точки и направи 12 асистенции, а Детройт се наложи със 114:101 срещу Хюстън, където играе бившият играч на Пистънс - Джош Смит.

Той беше освиркван при всяко докосване на топката и завърши напрегнатата среща с едва седем точки и седем спечелени борби. Кайл Лори отбеляза 23 точки за отбора на Торонто, който за втора поредна вечер загуби голяма преднина, за да може в крайна сметка да спечели мача си с продължение. Този път Раптърс надвиха Вашингтон със 120:116, като 19 точки за шестата поредна победа на отбора добави Ло Уилямс. Леброн Джеймс отбеляза 16 точки в последната четвъртина за победата на Кливланд със 106:90 срещу Минесота. Звездата на Кавалиърс завърши с 36 пункта в ожесточената борба срещу новака в лигата Андрю Уигинс, който отбеляза с три по-малко, но се отличи с четири откраднати топки от съперниците.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:
Индиана - Сакраменто 94:99
Орландо - Далас 93:108
Вашингтон - Торонто 116:120 след продължение
Атланта - Филаделфия 91:85
Детройт - Хюстън 114:101
Мемфис - Оклахома Сити 85:74
Минесота - Кливланд 90:106
Милуоки - Портланд 95:88