3. Атланта спечели поредно гостуване в Чикаго – 105:102

Атланта спечели поредно гостуване в Чикаго – 105:102

Майк Биби е склонен винаги да търси алтернативни решения, когато стрелбата му не спори. Това не бе случаят тази сутрин в Чикаго. Атланта победи Булс на собствения им терен в напрегнат двубой, завършил при минималната преднина от три точки за гостите.

Биби отбеляза девет от, рекордното му за този сезон постижение от 31 точки в последните пет минути за да изведе Хоукс до втората им поредна победа.

Булс водеха при 94:93, след като Дерик Роуз бе извел домакините напред. В последвалите минути Майк Биби обра всички овации с кош пред пазещия го Йоаким Ноа, с което даде старт на решаващата серия от 7 безответни поредни точки. Биби изпрати и една тройка за 100:94 при по-малко от 4 оставащи минути.

Биби отне една топка от ръцете на Бен Гордън, който очакваше пас в средата на терена в последните 40 секунди. Биби заби топката за 104:98. При ота положение Атланта постигна трета поредна победа срещу Чикаго.