3. АУБГ започна с победа в Аматьорската Баскетболна Лига в Благоевград

АУБГ започна с победа в Аматьорската Баскетболна Лига в Благоевград

Отборът на Американския университет в България започна с победа в първата си среща на Югозападната Аматьорска Баскетболна Лига „Старт”, която стартира в зала „Скаптопара” в Благоевград. В първия мач студентите се наложиха с 54:49 над ветераните от ТИМ 100, предаде кореспондент на Novsport.

Победата бе извоювана в продължението на двубоя, след като редовното време завърши при равни точки 49:49. Зрителите, които препълниха новата спортна зала очакваха зрелище, след липсата на басктебол  през последните години в Областния център на Пиринско и си тръгнаха доволни. Главни виновниците за доброто настроение по трибуните бяха двата отбора, които направиха истински зрелищен мач. Отборът на „ ТИМ 100”, който обединява в състава си бивши състезатели на Баскетболния отбор „Пирин”,с играчи  като Динков, Атанасов, Зашев, Пилевски, Стоянов и Манолев който спря участието си през 2005 г. затрудни максимално по младите си съперници. Изпитаните бойци взеха първата част с 12:11 и след това изпуснаха инициативата за да се развихрят в заключителната четвърта част и да докарат срещата до продължение. През втората част отбора на Американския университет успяваше да дръпне в резултата с 8 точки но опитните играчи на ТИМ 100 бързо скъсяваха дистанцията, като използваха тактически грешки на съперника.

Друго предимство пред отбора на ТИМ 100 беше теглото на играчите, което надхвърляше над 100 кг, а при някои и 120 кг и трудно бяха удържани в нападение, като често  спирането им под коша ставаше с цената на нарушението.  Въпреки това студентите се оттеглиха на полувремето с аванс от 4 точчки при резултат 26:30 в тяхна полза. Отпочинали на полувремето басктеболистите на ТИМ 100 се хвърлиха да търсят победата в оставащите две части и бяха на косъм да го направят, но тактически не изиграха добре заключителните секунди на мача. При 34:38 в третата част , ТИМ 100 успя да обърне резултата в своя полза в последната част 47:46 след двете поредни тройки на Огнян Манолев, който педи това се скъсваше от пропуски. В последните секунди обаче на последната минута от редовното време резултата стана 49:49, което доведе до продължения. Рухнали психически от това, че пропускат победата по този начин отборът на ТИМ 100 сякаш се отказа да играе в продължението и позволи на своя съперник да нанесе решавашия удар и да докара мача до 49:54 в полза на АУБГ.

Най-резултатен за победителите бе Георги Чакъров с 23 точки, а с 10 и 8 се отчетоха Игнатов и Николов. За загубилите най-резултатен бе Манолев с 19 точки.

Във втория сблъсък от Аматьорската лига един срещу друг излизат отборите на Евробаскет и Старт. Отбора на ЮЗУ "Неофит Рилски", който е петия участник в турнира този кръг почива