3. Австралия отказа Сърбия в последната четвърт

Австралия отказа Сърбия в последната четвърт

Следващият мач на "кенгурата" със САЩ

Мъжете на Австралия продължават олимпийския турнир по баскетбол със стопроцентов актив. "Кенгурата" записаха втора победа в група "А", отново срещу директен конкурент за втората позиция в групата- Сърбия- 95:80. Победата беше изкована в последната четвърт, в която Сърбия влезе с точка аванс, но великолепната игра на Пати Милс и високия процент реализирани нападения направиха така, че сърбите да се озоват с 15 точки пасив след изтичането на 40-те минути.

Ключова за победата на Австралия се оказа успешната стрелба на гардовете им и факта, че водещите баскетболисти на "плавите" спряха да бележат в последната четвърт.

Най-много точки за Австралия отбеляза Пати Милс- 26, а Матю Делаведова се отчете с дабъл-дабъл- 23 точки и 13 асистенции. Важна роля за успеха на "озитата" изигра и центъра Андрю Богът, който отказа под коша противника с 12 борби в ключови моменти. Той добави и 9 точки на сметката си. С двуцифрен точков актив приключиха и Джо Ингълс и Арън Бейнс- 10т.

Най-резултатен за Сърбия беше Мирослав Радулица, който отбеляза 25 точки, от които 11 от линията за наказателни удари. Със 17 точки се отчете Милош Теодосич, а 12 добави Богдан Богданович. Той беше и най-полезен под коша за сърбите като взе 8 борби, по 4 в защита и нападение.

С победата Австралия излезе на първо място в групата си, като в следващия си мач се изправят срещу САЩ. За всички отбори от група "А" е важно да завършат на втора, или четвърта позиция в групата, което ще им позволи да избегнат САЩ в потока до финала, ако предположим, че "извънземните" няма да имат проблеми с първото място в група "А".