3. България разгроми Португалия със 107:74

България разгроми Португалия със 107:74

България стартира с победа в контролните си срещи преди Европейското първенство в Полша шрез септември. Възпитаниците на Пини Гершон победиха Португалия с 103:74 (31:9, 24:32, 25:19, 23:14) точки. Гершон днес използва само 10 от баскетболистите си, а останалите ще играят утре.

Той започна в следния стартов състав: Тодор Стойков 14 точки, Димитър Ангелов 6, Стефан Георгиев 12, Ърл Роуланд 9 и Филип Виденов 15, а след това в игра се появиха Бойко Младенов 3, Андре Оуенс 14, Чавдар Костов 2, Иван Лилов 13 и Деян Иванов 15. Роуланд и Оуенс направиха дебют за България като завършиха съответно с 9 и 14 точки.

Домакините поведоха убедително още в началото на мача като в 10-та минута водеха с 31:9, а най-голямата разлика през първото полувреме бе в 16-та минута - 26 точки разлика при 50:24. На почивката водехме с 14 точки - 55:41. През второто полувреме играта отново бе под наша диктовка, като нашият отбор игра значително по-добре от съперника. Най-голямата разлика се получи в крайния резултат - 29 точки при 103:74. За България най-резултатни бяха Филип Виденов и Деян Иванов с по 15 точки.

За Португалия с 21 точки се отличи Хорхе Куельо. "Радвам се, че дадох шанс на Лилов и той се представи убедително. Знам, че може да помогне на отбора", каза след мача пред БНТ старши треньорът Пини Гершон. Утре двата отбора ще изиграят още една контрола от 20.45 часа.