3. България ще играе за 13-ото място на европейското за кадети до 16 години

България ще играе за 13-ото място на европейското за кадети до 16 години

В мач за разпределение на местата от 13-о до 16-о България надделя над Португалия с 60:55

Националният отбор на България за кадети до 16 години ще играе за 13-ото място на европейското първенство по баскетбол, дивизия "В", което се провежда в София.

В мач за разпределение на местата от 13-о до 16-о България надделя над Португалия с 60:55 (17:12, 15:16, 14:8, 14:19) в зала "Триадица". Българският тим успя да вземе рано инициативата и да води в резултата до почивката.

Португалия започна силното второто полувреме и дори поведе при 36:25, но в края на третата част българите заиграха отлично в защита и след серия от 11:0 се оттеглиха с аванс от 10 точки при 46:36.

В решителната последна четвърт "мореплавателите" потърсиха обрата, но така и не успяха да се приближат на повече от 4 точки от българския тим. Най-резултатни за домакинте бяха Емилиян Грудов с 14 точки и Михаил Молдов и Николай Иванов, които добавиха по 12. За Португалия Федерико Мартинс вкара 17, а с 13 приключи Уго Ферейра. В спора за 13-ото място България ще играе с тима на Исландия, който по-рано днес победи със 70:66 Македония.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича