3. България стартира със загуба в квалификациите за Евро 2015 по баскетбол

България стартира със загуба в квалификациите за Евро 2015 по баскетбол

Момичетата на Георги Божков загубиха с 65:69 от Хърватия

Женският национален отбор на България по баскетбол загуби първия си мач от група "F" на квалификациите за Евро 2015.

Възпитаничките на Георги Божков отстъпиха като домакин на Хърватия с 65:69 точки. Българките започнаха по-добре мача и спечелиха първата част. Във вторите 30 минути се игра равностойно до 30:30, но на почивката хърватките поведоха с 40:37.

Серия от 4 поредни точки изведе Хърватия напред в началото на второто полувреме, но след 9:0 българките изравниха 44:44 и поведоха - 46:44. Последваха равностойни минути, но след 9 безответни точки за Хърватия в края на третата част резултатът стана 59:52.

В началото на последната част разликата беше намалена до 4 точки, но Хърватия отново направи добра серия и поведе с 69:60 точки, запазвайки преднина до края. За България 21 точки вкара Радостина Димитрова, а с 13 се отчете Даниела Петева. Йелена Ивезич реализира 17 точки за Хърватия. В следващия си мач на 15-и юни България гостува на Израел.

"Те имат предимство в подкошието, което реши мача. Сега трябва да възстановим, ясно е че имаме проблем в подкошието и трябва да решим това", каза след двубоя селекционерът Георги Божков.

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99