3. България U20 завърши със загуба на европейското по баскет

България U20 завърши със загуба на европейското по баскет

Момичетата на Таня Гатева бяха близо до обрат, но отстъпиха на Украйна

Националният отбор на България за жени до 20 години завърши на осмо място на европейското първенство, дивизия В в Орадя, Румъния. В последния си мач момичетата на Таня Гатева се бориха до последно и бяха близо до обрат, но отстъпиха на Украйна със 72:78.

Българките имаха три победи и две загуби в груповата фаза, а в мачовете за 5/8 място претърпяха две поражения.

Украинките започнаха мача по-добре, но до края на първата част националките ни успяха да им бъдат равностойни и да завършат при резултат 19:19. Играта остана доста равностойна през втората четврът, а на почивката Украйна водеше с 41:39.

Тимът остана напред през цялата трета четвърт, като на моменти разликата стана двуцифрена, а статуквото се запази и през последния период. По-малко от две минути преди края обаче България успя да се приближи само на три точки и да си остави шанс за обрат. Украинките обаче удържаха победата в последните атаки.

Карина Константинова записа 18 точки за българките, 15 плюс 6 борби добави Янина Тодорова, а 13 – Гергана Иванова.
За победителките Кристина Карп регистрира 20 точки и 9 борби.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича