3. България загуби първия си мач от европейското първенство по баскетбол за юноши

България загуби първия си мач от европейското първенство по баскетбол за юноши

"Трикольорите" отстъпиха от Естония с 49:67

Юношеският национален отбор на България записа лош старт на ЕвроБаскет Дивизия Б в Австрия. 18-годишните “лъвчета”, водени от селекционера Михаил Михайлов, отстъпиха с 18 точки разлика на Естония - 49:67. Българите се пречупиха през третата четвърт, когато балтийците се откъснаха напред в резултата с двуцифрена разлика след серия от 14-3 в първите шест минути на частта, а след това родните таланти така и не успяха да се върнат в мача.

Нито един играч на България не успя да завърши с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Йордан Минчев, който завърши с 9 точки и 10 борби, а Спас Николов се отчете с 8 точки.

Роберт Валге поведе Естония с 21 точки, а Сим-Мартин Пост остави срещу името си 13 точки, 4 борби и 2 асистенции.

Следващият двубой на България е утре от 14.30 часа срещу Швейцария.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години