3. България запази шансове за Световното (ВИДЕО+СНИМКИ)

България запази шансове за Световното (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баскетболистите ни победиха Исландия в Ботевград

България запази шансове за класиране на Световно първенство по баскетбол, след като победи Исландия с 88:85 в Ботевград. За да продължат в следващата фаза, момчетата на Любомир Минчев трябва да спечелят и последния си двубой от група F, който е срещу Чехия в понеделник.

Това е втори успех за "трикольорите" срещу този съперник, след като го победиха и в Рейкявик през ноември.

След равностойно първо полувреме, в което българският състав водеше почти непрекъснато на почивката резултатът беше 44:43.

България стартира много силно третата част, дръпна напред, но позволи на исландците да направят серия от 15-0 в средата ѝ. Така гостите стигнаха до пълен обрат и поведоха с 5 точки.

След 72:72 в средата на последната четвърт, България пое инициативата и пак поведе. Исландия до последно се бори, но Христо Захариев вдигна трибуните с тройка 145 секунди преди сирената.

Последните две минути минаха в размяна на наказателни удари, а исландците имаха трудности в организирането на атаките си.

11 секунди преди края Александър Везенков пропусна два фаула, а Хаукур Палсон стреля със сирената от тройката, с което можеше да даде победата на Исландия. Топката обаче не влезе в коша, и мачът приключи с успех за България - 88:86.

Александър Везенков вкара 19 точки, които допълни със 7 борби и 2 асистенции. Божидар Аврамов и Станимир Маринов добавиха по 13, докато Христо Захариев приключи с 12 точки, 9 борби и 4 асистенции.

За гостите Хлинур Бярингсон записа 16 точки, а Мартин Хермансон и Хаукур Палсон добавиха по 14.
Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича