3. България започна със загуба европейското по баскетбол за юноши до 18 години

България започна със загуба европейското по баскетбол за юноши до 18 години

България отстъпи на Беларус

Националният отбор на България по баскетбол стартира участието си на европейското първенство за юноши до 18 години, дивизия "В" със загуба със 75:90 (13:21, 26:28, 22:17, 14:24) от тима на Беларус.

В Талин българският тим изигра слаба първа четвърт, в чийто край изоставаше с 8 точки.

Вторият период бе доста по-успешен за отбора на Мануел Марков, но "лъвовете" нямаха отговор за силното нападение на беларуския тим и на почивката резултатът бе 39:49.

Третата четвърт бе най-добрата за българския отбор и той постепенно почна да се доближава до опонента. Разликата падна до едва 3 точки 5:20 минути преди края, когато Иван Алипиев бе точен от наказателен удар за 70:73.

Това обаче като че ли бе всичко, на което бе способен българският тим и до края на терена имаше само един отбор - този на Беларус, който след серия от 16:2 си осигури първи успех в група "В".

В другите две срещи от нашата група Хърватия победи Унгария с 82:50, докато Исландия надигра Грузия с 92:79.

Утре е вторият мач на българския отбор срещу един от основните фаворити в първенството - Хърватия.

Резултати от първия кръг на груповата фаза на европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години, дивизия "В":

група "В":
Беларус - България 90:75 (21:13, 28:26, 17:22, 14:24)
Хърватия - Унгария 82:50 (25:9, 19:20, 21:14, 17:8)
Исландия - Грузия 92:79 (24:20, 24:16, 18:20, 26:23)

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича