3. Българка с 11 точки и победа в Румъния

Българка с 11 точки и победа в Румъния

Ето подробностите от местното баскетбоно първенство

Отборът на Сепси, с българката Борислава Христова в състава, остана непобеден в румънското първенство по баскетбол за жени за 2022 година. Сепси надви Арад, на друга българка Ива Георгиева, като гост с 92:67 (19:19, 21:19, 22:14, 30:15) в последен мач за календарната година

Борислава Христова завърши с 11 точки и 6 борби, като добави и 2 асистенции за успеха. Тя бе титуляр за лидера в класирането.

За тима на Арад Ива Георгиева бе резерва и се отчете с 6 точки, а 11 вкара шампионката с ЦСКА в България сръбкинята Бранкица Хаджович.

----

Съставът на Александрия, с други две българки Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова, допусна четвърто поредно поражение, след като отстъпи като гост на Търгу Секуйеск с 65:74 (12:16, 20:22, 23:17, 10:19).

Анна-Мария Коляндрова бе близо до „трипъл-дабъл“ за Александрия, реализирайки 21 точки, 8 борби и 7 асистенции, плюс 2 откраднати топки за 36 минути на паркета. При стрелбата гардът бе 7 от 10 опита  от средно разстояние, 1от 5 опита от тройката и 4 от 4 опита от линията за изпълнение на наказателни удари.

Александра Петрова също се представи на ниво, като завърши с 15 точки и 8 борби за 40 минути на терена. Националката записа 4 успешни от 7 опита при стрелбата си за две точки, 2 от 5 опита от далечна дистанция и 1 от 2 опита от наказателната линията.

Отборът на Александрия има в актива си 2 победи и 7 загуби, с което се нарежда на девето място в класирането в шампионата на Румъния.

Националката Карина Константинова и тимът Кефлавик записаха трета поредна победа в Исландия след 107:78 над Фьолнир.

Константинова попадна сред титулярите и за 26 минути на терена записа 9 точки, 4 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка.

Отборът на Кефлавик остава лидер във временното класиране в исландското първенство за жени с баланс от 13-1.