3. Българките с първа победа на европейското до 20 години

Българките с първа победа на европейското до 20 години

Българският национален отбор по баскетбол записа първа победа на европейското първенство за жени до 20 години в полския град Гдиня, съобщи „BulgarianBasket”.

Българският национален отбор по баскетбол записа първа победа на европейското първенство за жени до 20 години в полския град Гдиня, съобщи „BulgarianBasket”. Възпитаничките на Хосе Луис Ернандес, който вчера отстъпиха пред Сърбия с 48:91 точки, днес се наложиха над Черна гора с 67:46 (19:8, 9:10, 19:16, 20:12) точки.

Българките спечелиха първата част с 19:8, но загубиха втората с 9:10, а на почивката водеха с 10 точки - 28:18. През третата и четвъртата част България водеше с около 10 точки и заслужено стигна до успеха с 21 точки разлика.

За нашия отбор най-резултатни бяха Даниела Петева с 20 точки и 7 борби, Христина Иванова с 18 точки и Стефка Митева с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 15 борби. За Черна гора се отличиха Милица Йованович с 14 точки и Биляна Турчинович с 12. Късно снощи Италия победи Черна гора с 91:64 точки, а по-късно днес италианките играят със Сърбия. Утре България играе с Италия от 16.15 часа българско време.