3. Балкан (Ботевград) победи Теото Тиват в Балканската лига

Балкан (Ботевград) победи Теото Тиват в Балканската лига

Ботевградчани се наложиха с 82:67 и си осигуриха минимум четвъртата позиция в класирането

Балкан (Ботевград) се наложи с 82:67 над Теодо Тиват (Черна гора) в среща от мъжката баскетболна Балканска лига. С тази победа ботевградчани си гарантираха минимум четвъртото място в класирането, докато черногорците изиграха последния си двубой. Иван Лилов беше най-резултатен за Балкан с 34 точки, като вкара 7 тройки от 10 опита.

Ноа Далман завърши с 12 точки и 6 борби, а Логън Щъц завърши с 11 точки и 6 спечелени точки под кошовете. За гостите от труднонамираемия на картата град Тиват Саво Диканович вкара 21 точки (и 20 борби), а Никола Вучурович добави 18.

Домакините имаха тотално надмощие през по-голямата част от мача най-вече заради успешната стрелба от зоната за три точки (12 от 27 опита). Но в последната четвърт свалиха оборотите и това позволи на играчите на Теодо да стопят пасива последователно на 11, на 9 и на 8 точки. Иначе срещата започна с тотална доминация на Балкан, като момчетата на треньора Александър Тодоровски играха чудесно в атака, амбицирани да си осигурят място в топ 6 и позиция на четвъртфиналите в турнира.

Черногорците пък прекъснаха серията си от шест последователни победи и сега трябва да чакат развоя на останалите срещи, за да разберат има ли шанс за тях за 6-ото място. Балкан поведе с 10:0, а след това увеличи преднината си на 12 точки.

В началото на втората част те поведоха с 20, за да завършат полувремето с 19 преднина- 56:37. Над всички до момента беше Иван Лилов, а стрелбата от тройката на всички беше повече от успешна- седем от седем след старта. 1:55 минути преди края на третата четвърт Балкан отново имаше аванс от 19 точки, която пък веднага след това се увеличи и на 23- 69:46.

Четвъртият период постави под сериозно изпитание Балкан, като до 2:58 минути преди края черногорците бяха направили серия от 3:18 точки и практически стопиха пасива си. Но две успешни изпълнения на наказателен удар на Павел Маринов, както и още един точен изстрел на Иван Лилов сложиха нещата по местата им.

Състав на Балкан:
Логън Щъц 12, Павел Маринов 9, Иван Лилов 34, Александър Груев 3, Ноа Далман 14 (Петер Седмак 5, Слободан Божович, Тенчо Тенчев, Станимир Маринов 6, Мартин Маринов 9).

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)