3. Балкан е на финал след 84:65 в петия мач срещу Рилски спортист

Балкан е на финал след 84:65 в петия мач срещу Рилски спортист

Отборът на Влада Вукойчич победи Рилски спортист с 84:65 в петия мач и спечели серията с 3:2

Балкан (Ботевград) се класира на финала в мъжкото баскетболно първенство, след като в петата среща от полуфиналната серия удари у дома Рилски спортист с 84:65. Така след 3-2 победи балканци ще спорят за титлата за първи път от седем години насам, а на 23-и май започва финалната среща с Лукойл-Академик (Правец).

Домакините от Ботевград взеха контрола на мача от втората четвърт нататък и особено в последния период не оставиха никакви съмнения за класата си. След трудното начало на мача постепенно самоковци взеха инициативата и 2:26 минути преди края на първия период след два наказателни удара на Антъни Гуджино поведоха с 10 точки- 9:19.

Постепенно разликата се топеше и 2:08 минути преди края на първото полувреме беше фиксирано и първото равенство в срещата- 38:38 с тройка на Иван Лилов, а нова тройка на същия играч направи и пълен обрат 41:38. Постепенно домакините налагаха своя превес, но в третата част това не си пролича осезателно. В последната част вече Рилски спортист рухна окончателно, докато в същото време балканци нанизаха още няколко тройки. Те имаха сериозна успеваемост в този показател- 11 пъти от 21 опита, което наклони везните в тяхна полза. Павел Маринов вкара 25 точки за Балкан, Иван Лилов завърши мача със 17 точки, като 15 от тях бяха от пет тройки. Педжа Стаменкович добави 10, а Цветослав Острев и Мартин Маринов съответно 8 и 7. Вукота Павич пък обра топките под кошовете и завърши с 10 борби. За гостите от Рилски спортист Върнан Тейлър беше над всички с 24 точки, а Гуджино наниза 12. Жарко Ракочевич се отличи с 8, а Джулиън Норфлийт отбеляза 7 точки.

Първенство на България по баскетбол за мъже, полуфинал- пета среща:
Балкан (Ботевград) - Рилски спортист (Самоков) 84:65 (16:23, 27:17, 17:15, 24:10) *
Балкан (Ботевград) спечели серията с 3-2 победи
Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години