3. Балкан надви Берое за място на полуфиналите

Балкан надви Берое за място на полуфиналите

Тимът на Йовица Арсич ще се изправи срещу Левски Лукойл

Балкан се класира за полуфиналите в НБЛ. В решителния трети мач от серията ботевградчани надвиха Берое с 82:67 у дома. Преди двата отбора си бяха разменили по една победа на свой терен. Това бе трети мач за гостите в рамките на пет дни, които преди това играха на и във Финалната четворка на Балканската лига в Израел, където останаха четвърти.

Извън групата за домакините за днешния двубой остана Сияни Чеймбърс, който се е контузил на тренировка. Съперникът им пък отново бе в намален състав. Заради различни травми и здравословни проблеми Любомир Минчев не можеше да разчита на Николай Стоянов, Костадин Лазаров и Кей Джей Фейгън, като последният дори вече си е заминал за САЩ. В игра обаче се завърна Павел Маринов.

Балкан ще се изправи в следващата фаза срещу Левски Лукойл, който затвори серията си с Ямбол с 2-0. Първият мач е на 4 май в зала „Универсиада“ в София заради домакинското предимство на столичния тим. Играе се до три победи от пет срещи.

През първата част двата състава си размениха водачеството на няколко пъти преди Берое да излезе напред с 22:18 чрез Кейлъб Бишъп и Седариан Рейнс. През втория период старозагорци направиха аванса си 7 точки чрез Джеймс Гавин и Симеон Илиев, но Балкан отговори чрез Давонтей Джордан, Божидар Аврамов и Николай Грозев, за да обърне до 41:33.

Устремът на домакините продължи и след паузата, като те направиха серия от 12-6, за да дръпнат с 53:39 чрез дуото Божидар Аврамов и Давонтей Джордан. Берое реагира и чрез Павел Маринов и Седариан Рейнс стигна до 48:55. Ситуацията за гостите се усложни след петия фаул на Станислав Ваклинов, който го прати на пейката. Тройка на Станимир Маринов пък постави на таблото 61:50 в полза на Балкан. През последната четвърт Брейди Роуз сведе изоставането на Берое до 6 точки, но „зелените“ решиха всичко с няколко успешни акции на Божидар Аврамов, Тауан Ейджи и Давонтей Джордан.

Давонтей Джордан бе най-резултатен за победителите с 20 точки. Божидар Аврамов отбеляза 16 точки, 12 има Крис Минков.

За Берое Кейлъб Бишъп има 20 точки и 9 борби. Павел Маринов отбеляза 16 точки, с 12 е Седариан Рейнс.