3. Балкан не успя да спре Ирони Нес Циона

Балкан не успя да спре Ирони Нес Циона

В следващия кръг от ФИБА Къп ботевградчани приемат българския шампион Левски Лукойл

Балкан загуби първото си гостуване във втората фаза на ФИБА Къп. Тимът на Небойша Видич отстъпи като гост на силния израелски тим Ирони Нес Циона със 73:100.

Българите, които бяха с 10 човека в Израел, наваксаха двуцифрен пасив в третата част, но в последната допуснаха разликата да скочи над 20 и не успяха да се върнат повече.

Ирони Нес Циона, който преди седмица победи шампиона Макаби Тел Авив, вече е първи в групата с актив 2-0, а нашите са с победа и поражение, наравно с Алба Фехервар. Левски Лукойл е с две поражения, след като отстъпи в другия мач от нашата група днес с 56:89 като гост.

В следващия кръг от ФИБА Къп на 9 януари Балкан приема у дома българския шампион Левски Лукойл. Следващият мач на нашите е още в неделя на 23 декември - гостуване на Рилски спортист.

Най-резултатен за Балкан със 17 точки и 8 борби бе Микейл Хопкинс, а 15 реализира Мирко Мулалич. Брендън Браун вкара 10, 8 от които още в първата част, а в последната не игра, след като напусна за пет фаула.

Звездата на Ирони Нес Циона Дайкуон Кук бе над всички за успеха със 17 точки (4/9 от тройката). Джералд Лий имаше 16 точки, а с 12 завърши Одед Брадвайн.