3. Балкан оцеля на косъм в Европа

Балкан оцеля на косъм в Европа

Унгарският Фалко е следващият съперник на ботевградчани

Балкан оцеля в драма спещу румънския Орадя за купата на ФИБА Европа. Българският тим загуби гостуването си от първи предварителен кръг със 70:85, но имаще авас от 16 точки след първия мач и продължава в следващия кръг.

Румънците спечелиха първата четвърт с 21:10 и поддържаха комфортна разлика през целия мач. 23 секунди преди края на двубоя домакините водеха 85:69. Този резултат ги пращаше в следващата фаза, но Брандън Фортенбери осигури класирането на Балкан с наказателен изстрел 13 секунди преди сирената. Домакините опитаха стрелба от тройката в последната си атака, но Неманя Милошевич не успя да отбележи.

Фортенбери беше най-резултатен за Балкан с 19 точки. Девин Брукс добави 16 точки, а с двуцифрен актив завърши и другият американец - Девон Уошингтън (11 точки).

Във втория и последен квалификационен кръг на четвъртия по сила европейски клубен турнир Балкан ще играе с унгарския Фалко (Сомбатхей). Първият мач е в България на 4 октомври, а реваншът е на 11 октомври.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича