3. Балкан поведе в полуфинала с Академик след инфарктна победа (СНИМКИ)

Балкан поведе в полуфинала с Академик след инфарктна победа (СНИМКИ)

Ботевградчани взеха успеха с едва една точка разлика

Отборът на Балкан (Ботевград) повече с 1:0 победи в полуфиналния плейоф на Националната Баскетболна Лига, след като  се наложи при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 79:78 (27:13; 16:21; 18:25; 18:19).

Гостите от Ботевград откриха резултата, след като Уошингтън се ориентира добре в подкошието на съперника, но след това пловдивчани отговориха с тройка на Бачев и кош на Димитров за 5:2.

Наказателната акция на ботевградчани продължи с пълна сила в началото на втория период и след по-малко от три минути преднината на Балкан вече премина границата от 20 точки – 36:15.

Пловдивчани започнаха силно второто полувреме с добри отигравания на Бачев и Димитър Димитров, с което Академик Бултекс 99 се доближи само на четири точки от гостите – 41:45. В следващите минути нервите взеха предимство в играта и на двата отбора, което доведе до поредица грешки.

На старта на заключителната четвърт домакините стигнаха до равенството – 61:61 след два успешни наказателни удара на Маравич – 61:61 и всичко в тоВъпреки новите удари, които понесоха, пловдивските „студенти“ не се пречупиха и стигнаха до пълен обрат след отлични комбинации завършени от Груев, Юмипиг и Маравич – 74:69 при 3:27 минути до последния съдийски сигнал.зи двубой започна отначало.

За победителите от Балкан най-резултатен бе Брандън Фортънбъри с 15 точки. Дивон Уошингтън направи дабъл-дабъл от 13 точки и 12 борби, а с 12 точки се отчете Павел Иванов.

За Академик най-ползен бе Димитър Димитров с 22 точки и 7 борби, Васил Бачев записа 16 точки на смектата си, а Никола Маравич - 15 точки и 7 борби.

Втората полуфинална среща е на 8 май от 18:30 часа в комплекс Сила.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича