3. Балкан продължава серията след успех над Берое

Балкан продължава серията след успех над Берое

Все още никой не може да победи тима от Ботевград

Балкан продължава с отличното си представяне от началото на сезона.

Баскетболистите на Небойша Видич записаха пета поредна победа, след като се наложиха над Берое с 87-80 в среща, изиграна в „Арена Ботевград“. Домакините водеха през повечето време на мача и въпреки че пропиляха разлика от 17 точки в края, не допуснаха обрат. В игра за тима от Стара Загора се появи Майк Ди Нуно, който пропусна последните мачове заради контузия.

Успехът бе пети за тима от Ботевград, който е единствен без загуба в шампионата, докато отборът на Любомир Минчев е с три успеха и две поражения.

В следващия кръг Балкан гостува на Ямбол, докато Берое посреща Лукойл Академик.

Домакините започнаха ударно мача и още през първата част поведоха с комфортна разлика при 28-15. Ситуацията за Берое се усложни още повече, след като в началото на втората четвърт Майк Ди Нуно бе сменен принудително, тъй като за близо две минути на терена успя да натрупа три лични нарушения. Балкан поддържаше двуцифрения си аванс, но в края на полувремето гостите свалиха изоставането си на осем точки.

Двата тима изиграха много равностойна трета четвърт, като след края й разликата в полза на домакините се запази. Берое заигра много силно в заключителните минути и свали изоставането си само на две точки. Този път обаче Балкан не допусна обрат и спечели мача.

Най-резултатен за успеха бе Христо Захариев, който отбеляза 22 точки. С 20 е ДиВон Уошингтън, 17 има Девин Брукс (плюс 12 борби), а с по 11 точки се отчетоха Павел Иванов и Венцислав Петков.

За Берое над всички бе Александър Янев с 31 точки, като той има и 9 борби. Алекс Дейвис завърши с 22 точки и 10 борби, а 12 точки има Тери Уиснант.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича