3. Балкан разби Левски във втория полуфинал

Балкан разби Левски във втория полуфинал

Домакините се радваха на солидна подкрепа от над 4000 души

Балкан Ботевград разби Левски с 89:71 във втори полуфинал за първенство. Домакините поведоха с 2:0 победи в серията и се нуждаят само от още един успех, за да играят на финал. В другия полуфинал Лукойл Академик вече води с 2:0 победи на Черно море. Над 4000 души днес изпълниха "Арена Ботевград" и подкрепяха любимците си до последния съдийски сигнал. Хиляди "зелени" сърца създадоха уникална атмосфера и нагорещиха страстите до червено, каквито бяха отново косите на част от баскетболистите на Балкан.

Мач №3 от серията между Балкан и Левски е в сряда (14 май) от 18:00 часа в зала "Универсиада".

Първата част беше равностойна, но отново Балкан игра по-нахъсано и с повече желание, както и с по-малко грешки. След десет минути игра домакините водеха с 24:23. Малко след началото на втората Левски поведе с точка, при което домакините отговориха със серия от 14-4 и и така стигнаха до 9 точки преднина. Малко след това с шест поредни "сините" намалиха пасива си, но пък Мартин Маринов спря серията им с тройка при 01:50 минути до почивката. Той отбеляза и следващият кош на бърза атака за преднина от осем точки при 47-39, а резултатът за полувремето (47-41) бе фиксиран от Майк Уилкинсън.

Второто полувреме тръгна отлично за Балкан и след начало от 7 поредни точки преднината на тима стигна 13. След третата четвърт "зелените" водеха със 71:63. Решителните десет минути започна с 5 поредни точки за "сините" до 71:68. Ботевградчани обаче отговориха със серия от 16-0 и така си осигуриха победата.

За успеха основна заслуга имаше Станимир Маринов с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции. Павел Маринов се отчете със 17 точки и 7 борби, а Иван Лилов вкара 14 точки. За "сините" дабъл дабъл и единствен на някакво ниво бе Джумейн Джоунс със 17 точки и 14 борби. Брандън Хийт добави 13 точки и 6 асистенции, а с 11 точки и 8 борби бе Майк Уилкинсън.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор