3. Балкан разби румънци във ФИБА Европа

Балкан разби румънци във ФИБА Европа

"Зелените" с убедителен успех в двубой от първия кръг на квалификациите в турнира

жБалкан започна с победа участието си в турнира ФИБА Къп. В „Арена Ботевград“ баскетболистите на Небойша Видич се наложиха над румънския Орадя с 82-66 в двубой от първия кръг на квалификациите в турнира. Реваншът е след седмица в Румъния.

Гостите бяха по-убедителни в първата част, но след това домакините взеха инициативата и до края не изпуснаха водачеството си. В този мач Балкан бе без един от ключовите си играчи – Христо Захариев, който е контузен. В игра за Орадя пък бе бившият баскетболист на „зелените“ Педжа Стаменкович. Впечатление направи и румънският национал Андрей Мандаке, който игра на Евробаскет 2017 и стана едва вторият в историята на шампионата на Стария континент с трипъл-дабъл.

Балкан вкара пет безответни точки в началото на мача, но след това Орадя направи серия от 8-2 и поведе. Последваха оспорвани минути, в които играта вървеше кош за кош. Румънският тим успя да се откъсне напред с осем точки, но в края на първата част домакините намалиха на три изоставането си при 17-20. След краткото прекъсване обаче баскетболистите на Небойша Видич заиграха много по-добре. Те бързо си върнаха водачеството, а на почивката резултатът бе 39-31 в тяхна полза.

Домакините поведоха с двуцифрена разлика след паузата, но постепенно Орадя започна да топи пасива си и преди решителните десет минути изоставаше само с една точка. През третия период гостите останаха и без един от водещите си реализатори в този мач – Горан Гайович, който бе изгонен. Балкан започна последната част със 7-0 и дръпна в резултата. Подкрепяни от верните си фенове в „Арена Ботевград“, домакините отново натрупаха комфортна разлика и до края не позволиха обрат.

Най-резултатен за успеха бе Игор Кесар с 20 точки. Девин Брукс добави 16, като той бе много близо до трипъл-дабъл с 10 точки и 9 асистенции. Павел Иванов вкара 12, а с по 11 са Брандън Фортънбъри и Венцислав Петков.

За Орадя по 15 точки имат Мартин Зийно и Неманя Милошевич, а по 10 отбелязаха Андрей Мандаке и Горан Гайович.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича