3. Балкан с драматичен успех в дербито срещу Рилски спортист

Балкан с драматичен успех в дербито срещу Рилски спортист

Левски победи Черно море Порт Варна

Отборът на Балкан (Ботевград) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 99:97 в дербито на XI кръг в родното първенство.

Мартин Маринов беше най-резултатен за пибедителите с 26 точки, като отново демонстрира убийствен мерник от далечно разстояние – 6/9, а Душан Цветкович и Марко Бркич вкараха съответно по 18 и 14 точки.

Йордан Бозов отново беше над всички за самоковци – 25 точки, а Франк Търнър и Златин Георгиев приключиха срещата съответно с по 23 и 21 точки.

Двубоят започна с размяна на успешни атаки и към двата коша, като в първите минути двата отбора си размениха лидерството на два пъти, а в средата на частта резултатът бе равен – 18:18. В оставащото време домакините от Ботевград използваха по-добре шансовете си и се откъснаха напред – 28:23.

Ботевградчани не изпуснаха инициативата през втория период и поддържаха аванса си, като за момент преднината на домакините стана двуцифрена, но в последната атака на Рилски спортист за първото полувреме Гуджино вкара тройка за 46:53 след 20 минути игра.

Третата част отново бе за Балкан, след като възпитаниците на Влада Вукойчич успяха да запазят добрата си преднина – 74:66, но въпреки това, всичко остана да се решава в заключителните десет минути.

Именно в последния период лидерът на гостите Йордан Бозов отново показа, че е сърцето и душата на този отбор. Ветеранът наниза няколко поредни стрелби, а след него и Търнър вкара, с което Рилецо стигна до пълен обрат – 91:90 при 1:29 минути до края, но в оставащото време Дурев и М.Маринов бяха точни от тройката и от линията за наказателни удари, с което подсигуриха и крайния успех на Балкан – 99:97.

Останалите срещи от днес:

Спартак (Плевен) - Черноморец (Бургас) - 98:89 (31:23, 19:18, 22:19, 26:29)

Левски 2014 - Черно море (Варна) - 91:79 (18:23, 26:14, 16:16, 31:26)

Берое (Стара Загора) - Ямбол - 87:77 (32:19, 16:16, 6:21, 33:21)

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ