3. Балкан спечели срещу Левски в третия плейоф

Балкан спечели срещу Левски в третия плейоф

Балкан (Ботевград) победи гостуващия Левски с 86:78 (29:21, 27:16, 9:19, 21:22) точки в третия мач от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. След успеха Балкан намали изоставането си в серията с 1:2 победи. Играе се до три победи от пет мача.

Домакините започнаха със серия от 12:0, след като "сините" не отбелязаха кош почти три минути. След това възпитаниците на Константин Папазов подобриха играта си и намалиха изоставането си на четири точки - 14:18 в шестата минута.

Баскетболистите на Балкан изиграха страхотна втора четвърт. Те реализираха 24 точки срещу 10 за съперника и в 18-та минута вече имаха преднина от 22 точки - 53:51. На почивката домакините водеха с 19 точки - 56:37. След подновяването на играта "сините" се опитаха да се върнат в мача. Те направиха серия от 15:4 като след тройка на Чавдар Костов в 17-ата минута намалиха пасива си на 8 точки - 52:60.

Шест минути преди сирената с наказателен удар на Неманя Протич Левски се доближи до пет точки до Балкан - 66:71, но Йордан Бозов вкара тройка и кош. Така домакините поведоха с 10 точки две минути по-късно и до края удържаха преднината си. За победителите игра силен мач направи Владимир Панич, който завърши с 25 точки и 8 борби. Йордан Бозов добави 16 точки, а с 14 точки се отличи Станислав Славейков. За гостите най-резултатен бе Марко Маринович с 18 точки, а 15 точки вкара Чавдар Костов.