3. Балкан взе реванш от Черноморец

Балкан взе реванш от Черноморец

Тауан Ейджи блесна с 21 точки и 12 борби за победителите

Балкан записа четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига. Тимът се наложи като гост над Черноморец в Бургас с 92:76, като по този начин взе реванш за загубата в Ботевград по-рано този сезон.

Отборът на Йовица Арсич водеше през повечето време, а разликата се натрупа най-вече след силна втора четвърт. Гостите изпуснаха 14 наказателни удара в мача, но показаха по-точен мерник и направиха само 6 грешки срещу 20 за опонента им.

В игра за Балкан се завърна Тауан Ейджи, който пропусна миналия двубой заради проблем с окото.

Победата бе шеста за Балкан от девет срещи, като още в петък тимът има мач у дома срещу Спартак Плевен. Черноморец е с баланс 3-6, а в следващия кръг почива.

Ейджи бе над всички за успеха с 21 точки и 12 борби. Сияни Чеймбърс наниза 19 точки, 12 има Божидар Аврамов, а с по 10 са Дарко Балабан, Давонтей Джордан и Николай Грозев.

За Черноморец Дианте Болдуин се отчете с 24 точки, 7 борби и 6 асистенции, Константин Коев наниза 20 точки (7 борби), Уендъл Люис е с 14 точки и 10 борби, а 10 точки отбеляза Евгени Хаджирусев.