3. Балкан записа важна победа в Скопие (ВИДЕО)

Балкан записа важна победа в Скопие (ВИДЕО)

Със състав от 8 души тимът на Небойша Видич се наложи като гост над северномакедонския ТФТ

Балкан записа втора поредна победа във втората фаза на Деласпорт Балканска лига. Със състав от 8 души тимът на Небойша Видич се наложи като гост над северномакедонския ТФТ с 82:97. Непосредствено преди двубоя Балкан остана и без Николай Грозев, а по здравословни причини извън групата за Скопие бяха също Дивон Уошингтън, Здравко Христов и Александър Гавалюгов. Отборът е и без Станимир Маринов. Оспорвана беше единствено първата част като на почивката Балкан водеше с 14. Гостите свалиха пасив до 5 в третата, но не успяха да се доближат повече и до края Балкан удържа успеха.

Това бе трети успех за ботевградчани, които делят първа позиция с Ирони Нахария с 3-1. ТФТ е последен с 0-3. Следващия мач на Балкан от Балканска лига е на 31 март в Израел. Преди това на 21 март в понеделник “зелените” приемат Берое в мач от НБЛ, а от 24-28 март предстои турнира за Купата на България в Ботевград.

Дерик Маркс бе най-резултатен за успеха с 21 точки и 6 борби. 18 реализира Амад Рори. Митко Димитров и Крисчън Джоунс се включиха и двамата с по 17 точки и 8 борби. Крис Минков вкара 13, а с 11 завърши Денислав Вутев.

Най-много 19 точки и 8 борби за съперника имаше Ландриъс Хортън. Майк Нуабозор вкара 14, а 12 имаше гардът Виктор Ташовски.