3. Барса и Везенков сразиха лидера в Евролигата

Барса и Везенков сразиха лидера в Евролигата

Българският национал игра близо 18 минути

Александър Везенков и Барселона записаха важна победа в Евролигата. В среща, която се проведе в „Палау Блауграна“, те спечелиха срещу водача във временното класиране ЦСКА Москва с 85-72. Домакините изиграха един от най-добрите си мачове през този сезон. Те контролираха събитията на терена през повечето време и напълно заслужиха успеха.

Александър Везенков се появи в игра в края на първата част и бе на игрището близо 18 минути. За това време той се отчете с 5 точки, 4 борби и 1 асистенция.

Победата бе втора поредна за Барселона в Евролигата и общо шеста от 16 мача. Въпреки поражението, за момента ЦСКА Москва продължава да е лидер във временното класиране с баланс 12-4.

Началото бе много силно за домакините, които бързо поведоха с двуцифрена разлика при 21-11, като след първата част преднината им бе 8 точки. Подемът в играта на каталунците продължи и през втория период. Те увеличиха разликата в своя полза до 16 точки, а принос имаше и Александър Везенков, който се включи много добре. В края на полувремето обаче последва спад в играта на испанския гранд и след серия от 14-3 ЦСКА Москва стопи пасива си само на 5 точки преди почивката.

След паузата гостите се доближиха на 3 от своя съперник. Играчите на Барселона обаче постепенно започнаха отново да влизат в ритъм и преди заключителните минути преднината им отново стана двуцифрена – 11 точки. Баскетболистите на Сито Алонсо направиха серия от 9-0 в началото на последната четвърт и на практика сложиха край на надеждите на руския гранд за обрат.

Най-резултатен за успеха бе Петери Копонен с 13 точки. За ЦСКА Москва с 23 се отчете Нандо Дьо Коло.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича