3. Барселона би Реал Мадрид в първия мач от финала в Испания

Барселона би Реал Мадрид в първия мач от финала в Испания

Везенков игра близо пет минути за каталунците

Барселона победи Реал Мадрид със 100:99 (22:22, 25:26, 33:27, 20:24) точки в първия мач от финала на испанското мъжко баскетболно първенство.

Така каталунците поведоха с 1:0 в серията, в която се играе до три успеха. Втората среща е на 17 юни.

Българският национал Александър Везенков игра 4:47 минута като резерва за Барса и реализира една тройка. Домакините спечелиха мача с кош със сирената на Стратос Перпероглу.

Реал водеше с една точка на почивката, но Барселона спечели третата част с 33:27 и взе аванс. В края гостите отново изравниха, но Перпероглу донесе победата на каталунците в края.

За победителите се отличиха Джъстин Долмън с 19 точки, Перпероглу добави 18 точки и 5 борби, а Анте Томич завърши с 14 точки, 8 борби и 8 асистенциии.

За Реал най-полезни бяха Джейси Каръл с 21 точки и Серхио Люл с 14 точки и 10 асистенции.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)