3. Барселона приключи сезона със загуба

Барселона приключи сезона със загуба

Играчите на Светислав Пешич отстъпиха с 1-3 в полуфиналната серия

Сезонът за Барселона приключи с драматична загуба с 82:88 след продължение от Баскония в четвъртия мач от полуфиналната серия на изсапнкото баскетболно първенството. Играчите на Светислав Пешич отстъпиха с 1-3 успеха в серията.

Носителите на Купата бяха догонващи през всичките 40 минути на редовното време, а по-малко от минута преди края пасивът им беше 4 точки. С героични действия и активна игра в защитата домакините обаче успяха да изравнят със забивка на Виктор Клавер за 76:76. Водени от инерцията те дори взеха аванс от 3 точки в началото на допълнителния период при 80:77 след ново точно изпълнение на Клавер.

Въпреки обрата обаче гостите от Баскония успяха да си върнаха аванса в резултата и в крйна сметка спечелиха мача. Успехът осигури класиране на тима за финалната серия за първи път от сезон 2009/10, когато Баскония, тогава под името Каха Лаборал, спечели титлата след 3-0 победи срещу Барселона.

Най-резултатен за победителите от Баскония в двубоя в "Палау Блауграна" бе Шенгелия с 22 точки, докато Мат Джанинг добави 14.

За Барселона Тома Юртел реализира 16 точки, а с 14 остана Виктор Клавер.

Българинът Александър Везенков не беше картотекиран за плейофната фаза. Очаква се крилото да се завърне в България в близките дни, където да започне тренировки с националния отбор за предстоящите световни квалификации с Исландия и Чехия.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича