3. Барселона се класира за финала на испанското баскетболно първенство за десета поредна година

За пети пореден път каталунците ще спорят за титлата с Реал Мадрид

Барселона разгроми като гост Лаборал Куча с 85:63 (24:14, 23:17, 19:17, 19:15) точки в четвъртата среща от полуфиналните плейофи на испанското първенство по баскетбол за мъже. Така каталунците спечелиха серията с 3:1 победи и за десета поредна година се класираха за финала на шампионата.

За пети пореден път Барселона ще спори за титлата с Реал Мадрид. Финалната серия започва на 15 юни.

Българинът Александър Везенков завърши с 4 точки, 2 борби и 2 асистенции за 18:18 минути като резерва за победителите. Възпитаниците на Шави Паскуал изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 47:31, а в последните 10 минути преднината им достигна 26 точки разлика. За Барселона Анте Томич записа "дабъл-дабъл" - 15 точки и 11 борби. Американецът Дариус Адамс, който попадна в разширения състав на България за европейските квалификациите, вкара 6 точки за домакините от Лаборал Куча. Ким Тили беше най-полезен с 13 точки и 5 борби.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)