3. Барселона взе бронзовите медали в Евролигата

Барселона взе бронзовите медали в Евролигата

Каталунците се наложиха над ЦСКА Москва с 93:78 (21:24, 29:23, 19:17, 24:14), с което тимът спечели третото място в турнира

Хуан Карлос Наваро поведе Барселона към бронзовите медали на баскетболната Евролига за мъже. Гардът на каталунците отбеляза 20 точки за победата над ЦСКА Москва с 93:78 (21:24, 29:23, 19:17, 24:14), с което неговият тим спечели третото място в турнира.

Наваро отбеляза 20 точки в оспорвания двубой, в който московчаните дори имаха предимство от три точки до края на първата четвъртина.

Барселона обаче обърна резултата преди почивката и запази аванса си до началото на последната част, за да разгроми ЦСКА с разлика от 10 точки във финалните минути и да триумфира заслужено в малкия финал на Евролигата. Мачей Лампе добави 17 точки за Барселона, а Джоуи Дорси спечели 12 борби.

Баскетболистите на ЦСКА Москва не се представиха на обичайното си високо ниво. Саша Каун отбеляза само 13 точки, но дори и с тях той водеше в листата на реализаторите за своя тим.

Любопитно е да се отбележи и това, че целият тим на ЦСКА спечели пет борби повече само от Дорси.

По-късно днес в Милано започва и финалния мач от Евролигата, който противопоставя Реал Мадрид и Макаби Тел Авив.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор