3. Барселона загуби драматично от Оклахома сити тъндър в контрола

Барселона загуби драматично от Оклахома сити тъндър в контрола

Александър Везенков пропусна тройка в самия край

Баскетболният Барселона загуби от американския "Оклахома сити тъндър" с 89:92 точки в приятелска среща, играна на испанска земя. Демонстративният двубой бе част от европейското турне на тима от НБА.

Силно включване за каталунците направи българинът Александър Везенков, който дори имаше възможност да донесе победата на своя тим, но пропусна от тройката в самия край.

Българското крило завърши с 13 точки, от които три тройки, за близо 27 минути на терена. 21-годишният баскетболист добави и 2 борби, и една асистенция. С 25 точки и 4 борби най-резултатен за испанския гранд бе Виктор Клавер, а за американците с 24 точки и 8 борби завърши Енес Кантер.

Двубоят бе много оспорван, като "Барселона" водеше с 47:45 точки на почивката и с 68:67 след третата част, преди в края да изпусне преднината си.

В заключителните секунди при точка пасив за домакините Везенков стреля за три точки, но пропусна. Три секунди преди края "Оклахома" реализира два наказателни удара и при последната атака на каталунците българинът пак стреля от тройката, но не успя да прати мача в продължение.