3. Баскетболистите изтърваха Словения – 77:80

Баскетболистите изтърваха Словения – 77:80

Българският национален отбор претърпя поражение на старта на приятелски турнир в Марибор срещу домакина Словения с резултат 77:80 (26:22, 22:18, 9:19, 20:21).

Момчетата на Пини Гершон започнаха двубоя по страхотен начин и в рамките на първата четвъртина успяха да изградят преднина от четири точки. След подновяването на играта доброто представяне на националите продължи и те взеха втората част с 22:18 и прибавиха нови четири точки към актива си.

След полувремето обаче в тима се насади слаба концентрация и баскетболистите започнаха да правят прекалено много пропуски при стрелба от линията за изпълнение на наказателни стрелби. Третата четвъртина националите загубиха с фрапантна разлика от 10 точки, които се оказаха решаващи и за крайния изход на срещата.

Пореден силен мач за националния отбор направи Калоян Иванов, който се отличи с 18 точки и 9 успешни борби под коша. Ърл Роуланд добави 13 точки и 2 борби. Атакуващият гард Филип Виденов записа 12 точки в актива си, като към тях прибави и три борби.

За домакините най-резулатен бе Боян Нахбар с 14 точки, 9 борби и 1 асистенция.

Утре България се изправя срещу съседния национален отбор на Гърция, който миналата седмица бе домакин на приятелския турнир „Акрополис Къп”.