3. Баскетболистите на Барселона са новите шампиони на Испания

Баскетболистите на Барселона са новите шампиони на Испания

Баскетболният Регал Барселона победи Таугрес с 90:77 в четвъртия мач от финалните плейофи и с това приключи серията от пет мача с 3:1. Победата за домакините със страхотното си представяне донесоха Хуан Карлос Наваро, който потопи общо 19 точки и бе точен в 5 от 8-те си стрелби зад дъгата. Освен това Наваро се отличи и с 9 асистенции

Баскетболният Регал Барселона победи Таугрес с 90:77 в четвъртия мач от финалните плейофи и с това приключи серията от пет мача с 3:1. Победата за домакините със страхотното си представяне  донесоха Хуан Карлос Наваро, който потопи общо 19 точки и бе точен в 5 от 8-те си стрелби зад дъгата. Освен това Наваро се отличи и с 9 асистенции.

Дейвид Андерсен и Фран Васкес последваха с 18 точки всеки, докато героят от първия мач Джаблука Базиле помогна със 17 точки. За подгласниците Игор Ракочевич приключи финала с 20 т. и 5 асистенции, Тиаго Сплитер добави 15 т. и овладя 8 борби.

Регал Барса пое контрола над двубоя от самото начало и не изпусна инициативата през целия мач. След 10 минути игра резултатът вече бе 27:18 в полза на испанския шампион. Въпреки подобрението в играта на ТАУ каталунците спечелиха трите оставащи четвъртини съответно с 16:15, 28:27 и 19:17.