3. Баскетболистите на Евроинс-Черно море загубиха с 84:82 след изключителна драма от Левски в зала “Триадица”

Президентът на варненци Асен Христов се опитва да извади баскетболистите си

Баскетболистите на Евроинс-Черно море загубиха с 84:82 след изключителна драма от Левски в зала “Триадица”. Възпитаниците на Предраг Бадняревич допуснаха да бъдат обърнатели, след като на полувремето водеха с 19 точки.

Срещата бе равностойна през  първите 3 минути, след които “сините” водеха с минималното 8:7, до края на първата четвърт обаче гостите от Варна показаха по-добра игра и успяха да дръпнат с 6 точки за 24:18. През вторите 10 минути играчите на Черно море диктуваха изцяло случващото се на терена и до почивката си осигуриха стабилен аванс от 19 точки, при 46:27.
В началото на второто полувреме обаче след точни стрелби на Маркъс Хол и Арнас Казлаускас Левски бързо съкрати изоставането си и в края на третата част резултатът бе 50:59. В заключителните 10 минути “сините” продължиха да демонстрират добър процент на успеваемост при стрелбите си от зоната за три точки и след серия от 22:9, стигнаха до 72:68, 16 секунди преди края. Тройка на Пламен Алексиев 5 секунди преди сирената, отнета топка и последвала нова негова точна стрелба обаче изравни резултата за 73:73 и прати двубоя в продължение. В допълнителните пет минути двата тима се надлъгваха, но по-хитри излязоха столичани, които победиха с 84:82.

Една от най-интересните ситуации се случи няколко минути преди края на редовното време. Президентът на Черно море Асен Христов едва не извади тима си. Вбесен от две съдийски решения в рамките на няколко секунди той изтича до главния мениджър на НБЛ Стефан Станев и настоя реферът Борислав Пелтеков повече да не се вясва на мач на “моряците”. Според правилника на Лигата, всеки отбор има право на подобна претенция веднъж в сезона срещу един съдия. После шефът на варненци слезе на площадката и започна да призовава играчите да се приберат в съблекалнята. Лично звездата на варненци Кори Макинтош обаче разубеди боса и в крайна сметка мачът продължи.
Най-резултатни за варненци бяха Брайс Шелдън - 19 точки, и Кори Макинтош - 14.